150 TL VE ÜZERİ TÜM ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
0
0 TL

Güneş Panelleri


  Piyasada birçok farklı Güneş Paneli çeşitleri vardır, ancak temeller her tür için aynıdır. Silikon levhalar, güneş enerjisini elektrik akımına dönüştüren pozitif ve negatif yüklere sahip kristaller şeklinde şekillendirilir. İki tür PV hücresi vardır: siyah olan monokristal paneller ve mavi olan polikristal paneller. Her biri farklı şekillerde etkilidir ve farklı fiyatlandırılır. Her biri hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edebilirsiniz.

  Monokristal Güneş Paneli

  En iyi güneş panellerini arıyorsanız, monokristal bir model satın almayı düşünün. Bu paneller en yüksek verime sahiptir ve en fazla enerjiyi üretir. Aşağıdaki bilgiler monokristal güneş panellerinin nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Neye bakmanız gerektiği ve bu tür bir panelin sizin için doğru olup olmadığını nasıl belirleyeceğiniz dahil olmak üzere avantajları ve dezavantajları hakkında bilgi edinin. Ayrıca maliyetleri ve kurulum seçenekleri hakkında bilgi edinin. Güneş panelleri kurmanın maliyetinin bulunduğunuz bölgeye göre büyük ölçüde değişeceğini unutmayın.

  Bir monokristal güneş paneli, güneş ışığını emmek için tek parça silikondan yapılmış silikon hücreler kullanır. Panele çarpan ışık, iletkenin içinde elektrik üreten bir elektrik alanı oluşturur. Bu güç, DC cihazlarına güç sağlamak için kullanılabilir. Alternatif akıma dönüştürmek için bir invertör'e ihtiyacınız var. Bu cihazlar elektriği uygun voltaj ve frekansa dönüştürür. Bu, monokristal panel ile polikristal güneş paneli arasındaki temel farktır.

  Polikristal Güneş Paneli

  Polikristal güneş panellerinin birçok avantajı vardır. Polikristal güneş panelleri, monokristal güneş panellerinden daha ucuzdur ve özellikle sınırlı güneş ışığı alan bölgelerde daha iyi verim sunarlar. Polikristal paneller ayrıca daha uzun bir garanti sunarak ev sahiplerinin bunları değiştirmeye gerek kalmadan 25 yıl veya daha uzun süre kullanmalarına olanak tanır. Tercihlerinize ve bütçenize bağlı olarak, monokristal veya polikristal güneş panelleri çoğu ev için mantıklı olabilir. Her iki tip güneş paneli de çoğu insan için uygun maliyetlidir, ancak her birinin farklı avantajları ve dezavantajları vardır.

  Monokristal güneş panelleri, polikristal panellere göre daha yüksek bir sıcaklık katsayısına sahiptir, bu da daha sıcak iklimlerde kullanılabileceği anlamına gelir. Öte yandan polikristal güneş panelleri, 27 santigrat derecenin üzerindeki her derece için verimliliklerinin yüzde 0.051'ini kaybeder. Bu, kir, kar veya gölge ile kaplansalar bile, verimliliklerinin belirli bir yüzdesini kaybedecekleri anlamına gelir.

  Tommatech Güneş Panelleri

  230 Watt Yarım Kesim Monokristal Güneş Paneli, A Sınıfı yüksek verimli dirençli hücrelerden yapılmıştır. Bu paneller, düşük ışık koşullarında bile maksimum enerji verimi için 72 monokristal güneş pilinden oluşur. Yarım Kesim Güneş Panelinin kurulumu kolaydır ve bir ürün veri sayfası ile birlikte gelir. Panelin her iki tarafından da enerji ürettiği için iki yüzeyli modül olarak da adlandırılır. Bu, tipik olarak tek taraflı ve opak olan geleneksel güneş panellerine göre önemli bir gelişmedir.

  HIZLI KARGO Türkiye’nin her yerine hızlı kargo
  KAMPANYALI ÜRÜNLER Birbirinden farklı marka ve ürünler için indirimli fiyatlar
  GÜVENLİ ÖDEME Sİtemiz 128Mbit SSL sertifikası ile korunmaktadır
  MÜŞTERİ HİZMETLERİ Aldığınız ürünlerle ilgili profesyonel destek
  WHATSAPP SİPARİŞ 7x24 Whatsapp Üzerinden de İletişime Geçebilirsiniz.
  Denize açılmayı seviyorsanız ve mavilikler arasında kaybolmak istiyorsanız teknenizin bakımına gereken özeni göstermelisiniz. Eğer denize açılacak iseniz de tekneniz için gerekli olan tüm malzemeleri temin etmeniz gerekir. Bu sayede sağlıklı bir şekilde denize açılabilirsiniz. Özellikle de güvenlik ekipmanlarının kaliteli ve eksiksiz olması gerekir. Belirli periyodlar içerisinde teknenin bakımının da yapılması gerekiyor. Bu da kaliteli kullanım oluşmasının yanı sıra teknenin uzun süreli kullanımına da imkan oluşturur. Bu ayrıntılara dikkat ederek denize açılmak yararınıza olacaktır. Tekne malzemeleri arasında birçok seçenek yer alıyor. Aydınlatma ürünlerinden, bakım ürünlerine kadar tüm detayları ilgili kurumsal firmalardan temin edebilirsiniz. Teknenizin modeline ve yapısına göre ürünleri tercih ederek kullanmak daha yararlı olacaktır.

  Alışveriş Sepetim